Budowanie obecności firmy w internecie (cz.1)

obecnosc firmy w internecie

Budowanie obecności firmy w internecie.

Jednym z najbardziej fundamentalnych powodów, dla których zdecydowałeś się założyć własną firmę jest generowanie zysku. Jako przedsiębiorca wiesz, że aby generować zysk musisz nieustannie pozyskiwać klientów. Docieranie do nowych klientów jest wynikiem budowania obecności firmy, ponieważ nawet najlepsza oferta nie spowoduje, że osiągniesz zamierzone cele. O tej ofercie klient musi się dowiedzieć.

Budowanie obecności firmy w internecie – co to oznacza?

Każdego dnia Twoi potencjalni klienci stają przed koniecznością dokonania wyboru i przejścia procesu zakupowego. Pewna część lojalnie wraca do usługodawców z którymi miała już okazję współpracować jednak większość rozpoczyna poszukiwania od nowa. Ma to swoje wytłumaczenie w natłoku informacji jakim jesteśmy zalewani każdego dnia. Budowanie obecności firmy w internecie to bycie w miejscach, w których potencjalni klienci szukają Twoich usług lub produktów. Aby zając strategiczną pozycję potrzebujesz szeregu współpracujących ze sobą narzędzi i solidnie opracowanej strategii komunikacji marki w internecie.

Jakie korzyści daje dobrze zbudowana obecność firmy w internecie?

Zajęcie strategicznej pozycji w internecie przekłada się na zauważalny wzrost przychodów firmy w ciągu 6-12 miesięcy od rozpoczęcia profesjonalnych działań. Lepsza rozpoznawalność marki i bycie blisko potencjalnego klienta pozwala zwiększyć przychody ze sprzedaży i zbudować lojalność odbiorców. Aktualnie szacuje się, że około 60% wszystkich zleceń w internecie to zlecenia dla małych i średnich firm. Jest to bardzo ważny sygnał, którego nie możesz przegapić. Obecnie tylko niewiele polskich firm posiada strony internetowe a jedynie 7% sektora MSP jest przygotowana na klienta mobilnego. Działając ze specjalistami od internetu możesz wyprzedzić swoją konkurencję i zająć widoczne miejsce w internecie. Pamiętaj, że internet to najtańsze źródło pozyskiwania klientów.

Odkładając budowanie obecności w czasie tracisz szansę na większą ilość zleceń!

Powszechnie uważa się, że na rynku jest miejsce dla każdego przedsiębiorcy, ale tylko nieliczni mogą zająć strategiczną pozycję, która pozwoli generować zyski przez długi czas. Odkładając decyzję na później zwiększasz ryzyko tego, że to Twój konkurent zbuduje obecność swojej firmy w internecie. Jeśli dopuścisz do takiej sytuacji może się okazać, że stracisz sporo potencjalnych klientów.

Ile czasu potrzebujesz, aby zbudować obecność firmy w internecie?

Czas potrzebny na zbudowanie zauważalnej pozycji firmy w internecie zależy od wielu czynników, na które wpływu nie mamy ani my (jako firma) ani Ty (jako osoba najbardziej zainteresowana). Z naszych doświadczeń wynika jednak, że już po pierwszym kwartale systematycznych działań pojawiają się efekty w postaci pierwszych zleceń pozyskanych z internetu. Systematyczne budowanie obecności w internecie to najtańszy sposób na zwiększenie przychodów przedsiębiorstwa.

Jeśli chcesz porozmawiać o obecności Twojej firmy w internecie oraz dowiedzieć się jaki jest jej potencjał to napisz do mnie.

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X