Czy content marketing wciąż działa?

Widzisz, niemal każdego dnia pisze do mnie jakiś przedsiębiorca, który mówi coś w stylu: “Siedzę godzinę, dwie, trzy dziennie, piszę darmowe treści, posty na Facebook’a, posty na bloga, piszę na LinkedIn’ie, nawet nagrywam wideo i to mi nic nie daje”.

Może Ty też jesteś w takiej sytuacji, że coraz więcej czasu angażujesz w to, żeby tworzyć darmowe treści, posty, filmy? Ciągle słyszysz, że jeszcze warto byłoby robić webinary, live’y i tak dalej? I w pewnym momencie zostawiasz się: “to kiedy ja będę robił to, co naprawdę lubię, czyli kiedy będę prowadzić swoją firmę?”.

Widzisz, tutaj rozwiązanie jest bardzo proste, natomiast to nie znaczy, że ono jest łatwe do wykonania. Nie wiem, czy już widziałeś, jeśli nie, to być może niedługo zobaczysz, taki film, w którym opowiadam o tym, w jaki sposób blokuję swoją pracę, czyli jak dzielę ją na bloki. Od danej godziny robię jedną rzecz i po prostu nie zajmuję się niczym innym. I widzisz, bardzo Tobie polecam, żebyś przeznaczał 4-5 godzin w tygodniu na tworzenie materiałów. Żebyś poza tym czasem nie zajmował sobie tym głowy i czasu, byś skupił się na prowadzeniu swojej firmy, na robieniu tego, w czym jesteś najlepszy.

Jak to zrobić? Na przykład możesz sobie zaplanować taki blok w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę czy niedzielę, w zależności jak Tobie będzie wygodnie. Wtedy siadasz na cztery, pięć, może sześć godzin, w zależności od tego, ile tych materiałów chcesz przygotować i po prostu je przygotowujesz.

Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba wejść w pewien stan, nazwijmy to “flow”, gdzie po prostu siadasz i nagle możesz pisać, mówić, wszystko zaczyna Ci się układać.

Nie wiem jak u Ciebie, natomiast mi, wejście w taki stan zajmuje od 15 do 30 minut, zależy od tego, czy jestem zmęczony, czy dobrze spałem i od tych wszystkich rzeczy, które dzieją się dookoła w danej chwili.

Jeżeli Ty siadasz do tego trzy, cztery, pięć razy w tygodniu i też potrzebujesz wejść w ten stan “flow”, to zobacz ile czasu marnujesz.

Wystarczy raz w tygodniu usiąść i mieć już zabrane pomysły, które wcześniej zapisałeś. Jeżeli wpada Ci jakiś pomysł i wiesz, że fajnie byłoby zrobić o tym materiał, to zapisujesz go. Wtedy siadasz danego dnia, który sobie ustaliłeś, wchodzisz w ten stan “flow” i po prostu robisz te materiały.

Ja wiem, że to może być ciężkie, żeby sobie taki czas wygospodarować. Natomiast uwierz mi, że tak naprawdę zaoszczędzisz bardzo dużo czasu, a te materiały będą lepsze.

Mam też dla Ciebie pewną radę, a właściwie prośbę.
Pamiętaj, żeby te materiały, które tworzysz jako content marketing, niezależnie, czy to są posty na bloga, czy wideo, live’y, czy facebook, czy YouTube, żeby to były treści, które są wartościowe dla Twoich odbiorców. Więc pytaj ich jakie mają problemy, o czym chcieliby przeczytać, zbieraj sobie te pomysły i po prostu o nich pisz. Tylko wtedy one będą działały. Inne podejście nie jest dobre. Kiedy Ty będziesz uważał, że kogoś coś interesuje, a tego nie sprawdzisz, to jest szansa, że trafisz, natomiast nie oznacza to, że to będzie superwartościowy materiał.

No i na końcu, to, co chciałbym, abyś pamiętał, to że content marketing, to nie jest tylko tworzenie treści ale także dystrybuowanie tych treści. Co z tego, że ja sobie siedzę i nagrywam wideo, kiedy nie zaplanowałbym odpowiedniej strategii, by dane wideo do Ciebie dotarło.

Widzisz, ono dotarło do Ciebie być może przez zasięg organiczny, być może dostałeś je przez maila, przez Chat Bot’a, a może po prostu widzisz je jako post sponsorowany na Facebook’u, czy jakimś innym medium społecznościowym.
I to jest właśnie strategia dystrybucji treści.

Jeśli jesteś taką osobą, która tworzy dużo treści, ale one nie działają, nie dają klientów, albo dają ale nie tyle, ile byś chciał, to odezwij się do mnie.
Chętnie Ci pomogę przygotować odpowiednią strategię.

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X