Czym jest strona internetowa dla firmy (cz.1)

STRONA INTERNETOWA DLA FIRMY

Zdecydowana większość przedsiębiorców uważa nadal, że posiadanie strony internetowej jest decyzją, którą można odłożyć na później. Wynika to z faktu, że pozyskują oni większość klientów w inny sposób. Nie oznacza to jednak, że wykorzystują pełnię potencjału prowadzonego przedsiębiorstwa. Obecnie posiadanie strony internetowej to już nie tyle wybór co konieczność dla każdego, kto poważnie myśli o rozwijaniu swojej firmy.

Strona internetowa dla firmy jest wirtualnym biurem – bez etatowego pracownika.

Strona internetowa dla firmy jest wirtualnym miejscem, na który trafiają szukający nas klienci. Domena internetowa zastępuje tradycyjny adres siedziby, a wygląd i treść strony są wirtualnym biurem, w którym spotykamy się z klientem. Różnica jest jednak zasadnicza. Stacjonarne biuro potrzebuje zatrudnionego pracownika, który mniej lub bardziej efektywnie, oczekuje na pojawienie się klienta i generuje stałe, zauważalne koszty. Strona internetowa w odróżnieniu od stacjonarnego biura nie wymaga pełnoetatowego pracownika. Właściwie to nie wymaga żadnej uwagi aby z powodzeniem zastąpić stacjonarne biuro.

Strona internetowa dla firmy jest miejscem spotkań jej potencjalnych klientów.

Na profesjonalnie przygotowanej stronie internetowej każdego dnia pojawiają się nowe osoby, które są potencjalnie zainteresowane Twoją ofertą. Poprzez systematyczne aktualizowanie zawartości strony i publikowanie na niej aktualnej oferty w znaczny sposób zwiększysz szansę na pozyskanie dodatkowych klientów. Na stronie internetowej możesz również informować klientów o wszystkich aktualnościach związanych z Twoją branżą i firmą. Zbudujesz w ten sposób wizerunek eksperta, któremu warto zaufać.

Strona internetowa to własne medium, przez które możesz informować klientów i branżę.

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie bloga firmowego oraz systematyczną aktualizację treści na stronie internetowej. Dzielenie się wiedzą, aktualnościami i sukcesami pozwala budować profesjonalny wizerunek i zjednywać grono potencjalnych klientów. Niezależnie od tego czy jesteś hydraulikiem, florystą, mechanikiem, lekarzem czy prawnikiem. Odpowiedniej jakości treść podana w odpowiedni sposób jest najlepszą inwestycją jaką możesz aktualnie wykonać. Jeśli nie masz pomysłu o czym możesz pisać to skontaktuj się ze mną lub z kimś z mojej firmy – chętnie podsuniemy Ci kilka pomysłów.

Strona internetowa to wizytówka firmy.

Zapewne każdego dnia dostajesz od kogoś wizytówkę lub inny nośnik informacji kontaktowych do osób, które spotykasz. Przekierowanie tych osób na Twoją stronę pozwoli zaoszczędzić Ci wiele czasu. Możesz na niej zawrzeć większość informacji, o które pytają Cię Twoi klienci każdego dnia. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie strony we własnym zakresie to pamiętaj o tym, aby ułożyć logiczny przez kierujący odwiedzającego przez najważniejsze informacje o Twojej firmie i ofercie. To jak wygląda i jak działa Twoja strona internetowa wpływa na to jak Twoja firma jest postrzegana na zewnątrz. Jeśli zrobisz dobre wrażenie to zdobędziesz zaufanie. Ono wprost proporcjonalnie przełoży się na zwiększoną ilość zapytań ofertowych.

Strona internetowa to jedyne internetowe narzędzie, które zawsze będzie Twoją własnością.

Większość mediów, w których ogłaszają się przedsiębiorcy zaliczana jest do tzw. mediów kupowanych. Najbardziej podstawowym podziałem mediów jest podział ze względu na ich własność. Strona internetowa oraz publikowane na niej informacje na zawsze zostaną Twoje a ich zasięg będzie w dużej mierze zależał od Ciebie. Ostatnio większość portali społecznościowych sztucznie ogranicza zasięgi profili firmowych aby “zachęcić” firmy do płacenia. Własna strona internetowa to niezależność od takich zmian.

Jeśli chcesz porozmawiać o stronie internetowej to napisz do mnie – chętnie odpowiem na Twoje pytania.
bartosz@polscyspecjalisci.pl

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X