Dlaczego warto zlecić marketing gabinetu stomatologicznego profesjonaliście?

Chciałbym móc napisać, że z tego samego powodu, dla którego ja oddałem obsługę moich zębów stomatologowi, ale to nie wyczerpuje tematu. Wiem, że możesz chcieć otrzymać więcej informacji.

Tak samo, jak praktyka stomatologiczna, tworzenie i prowadzenie kampanii marketingowych wymaga wielu lat nauki i równie wiele doświadczenia praktycznego. Kiedy słyszę, że osoba po kierunku medycznym zabiera się za marketing osobiście, to czuję coś w stylu tego, co Ty byś czuł widząc rozmiar szkód, jakie wyrządziłbym sobie samodzielnie usuwając zęba kombinerkami. Dosłownie.

Jeśli powyższy przykład nie był wystarczający, to warto abyś przeczytał dalej. Będzie o wiele poważniej i biznesowo.

Prowadzenie gabinetu stomatologicznego to biznes.

Jeśli jesteś stomatologiem, który prowadzi własną praktykę to jesteś także człowiekiem, który prowadzi biznes. Wiem, że wybrałeś studia stomatologicznego z innego powodu, niż chęć zostania biznesmenem, bo inaczej wybrałbyś studia ekonomiczne, lub po prostu zajął się prowadzeniem biznesu, bo do tego nie jest wymagane wyższe wykształcenie. Jednak od momentu, w którym otworzyłeś swój gabinet i dałeś pacjentom możliwość korzystania z Twoich usług, zostałeś przedsiębiorcą. Co to znaczy? Niemal każdy biznes podlega tym samym zasadom. Niemal wszystkie koncepcje marketingowe, które służą innym biznesom, mogą służyć również Twojemu biznesowi. Oznacza to, że musiałeś wynająć gabinet, ubezpieczyć się od OC, zainwestować w sprzęt a być może zatrudnić kilka osób do pomocy oraz to, że będziesz płacił ZUS i podatki. To bardzo dobra wiadomość, bo posiadasz wszystko, co jest Ci potrzebne do działania. Jednak od teraz Twoim zadaniem jest nie tylko leczenie zębów pacjentów, ale też generowanie takiego przychodu, który pokryje wszystkie koszty Twojego biznesu, oraz pozwoli wypracować zysk, z którego będziesz mógł żyć, wyjeżdżać na urlop oraz odkładać pieniądze na swoją przyszłość. To wszystko oznacza, że od teraz każdego dnia będziesz walczył o zdrowy i piękny uśmiech swoich pacjentów, oraz o to, aby Twój biznes przetrwał. Im więcej pacjentów będziesz miał, tym większe będziesz osiągał przychody.

Jak pozyskać pacjentów do gabinetu stomatologicznego?

Cieszę się, że jesteśmy przy tym punkcie. Będąc szczerym uważam, że masz dwa wyjścia. Możesz poczekać, aż klienci sami do Ciebie przyjdą, lub postąpić przedsiębiorczo i sprawić, żeby przyszli. Jestem przekonany, że w obu przypadkach Twoi pacjenci będą zadowoleni z Twoich usług, jednak jak myślisz, która droga jest szybsza i bezpieczniejsza dla Twojego biznesu?

Marketing gabinetu stomatologicznego.

Tak samo, jak w każdym biznesie, pozyskiwanie pacjentów wymaga określonych działań marketingowych. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to coś, czego uczyłeś się na studiach i że nie jest to coś, czym chciałeś zajmować się otwierając gabinet stomatologiczny. Jednak, niezależnie od Twojej woli, wymaga on skutecznych działań marketingowych, bo to od nich zależy ilość pacjentów, o których uśmiech będziesz mógł zadbać. Wielu stomatologów decyduje się na inwestycje w ulotki oraz wykupuje reklamy w lokalnych gazetach i radio. Ja nie neguję tych działań, ale wiem, że istnieją skuteczniejsze, a co za tym idzie, bardziej opłacalne formy reklamy. Zostawmy stare metody starej gwardii, a my młodzi, zajmujmy strategiczne pozycje w internecie, z którego małe i średnie firmy pozyskują obecnie ponad 70% zleceń. Dlaczego miałbyś oddawać pacjentów swojej konkurencji? No właśnie, ale robisz to nie wykorzystując pełni potencjału marketingu w internecie.

Zainwestuj w profesjonalną stronę. Zadbaj o to, aby umieścić na niej wszystkie potrzebne treści. Zadbaj o to, aby została zoptymalizowana pod słowa kluczowe a następnie rozpocznij działania marketingowe w Google i na Facebooku.

Nie wiesz jak? Przeczytaj poniższe artykuły, lub umów się ze mną na darmową konsultację TUTAJ.

Post: Strona internetowa dla stomatologa – jak ją zbudować?

Post: Na jakie słowa kluczowe pozycjonować i reklamować w Google stronę stomatologa?

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X