Ilu pacjentów tracisz nie promując gabinetu stomatologicznego w internecie?

Ze statystyk Google wynika, że 77% pacjentów, którzy korzystają z usług stomatologów, najpierw wyszukuje ich w wyszukiwarce internetowej Google. Oznacza to, że jeśli nie masz wysokiej pozycji w Google i nie korzystasz z reklam Google Adwords, to tracisz nawet 77% potencjalnych pacjentów na rzecz Twojej konkurencji, która jest obecna na pierwszej stronie. Ile to jest 77%?

Z poniższego ekranu wynika, że w Warszawie stomatologa szuka średnio 75 osób każdego dnia, a poniższy wykres obejmuje okres ostatnich 5 lat.

google trends stomatolog warszawa

 

Wykonując proste działanie matematyczne 75*0,77=57,5

Oznacza to, że jeśli prowadzisz gabinet stomatologiczny w Warszawie, a Twój marketing jest źle prowadzony, to tracisz nawet 57 potencjalnych pacjentów dziennie. To przecież ogromne marnotrawstwo. W ujęciu rocznym to blisko 16.000 potencjalnych pacjentów. Oczywiście wiem, że wszystkich nie obsłużysz, ale gdyby tak zagospodarować dla siebie jakąś część?

stomatolog marketing

Dla porównania sprawdziłem ilość wyszukiwań w mniejszym mieście, jakim jest Piła. Średnia ilość wyszukań wynosi 30 dziennie, więc powtarzając nasze działanie 30*0,77=23. Oznacza to, że nawet będąc stomatologiem w mniejszym mieście możesz tracić nawet 23 potencjalnych pacjentów dziennie! To blisko 7.000 pacjentów rocznie!

Jeśli chcesz sprawdzić ile osób szuka stomatologa w Twoim mieście to wejdź na stronę https://trends.google.pl/ i wpisz frazę „stomatolog [twoje miasto]” i naciśnij enter.

Właśnie dlatego uważam, że wydawanie pieniędzy na drukowanie ulotek jest stratą pieniędzy. Jeśli zajmiesz strategiczną pozycję w internecie, to będziesz czerpał wieloletnie korzyści z tej inwestycji, zbudujesz ekspercki wizerunek a Twój gabinet szybko stanie się znaną kliniką!

Jedyne co musisz zrobić, to zainwestować w reklamę w miejscu, w którym każdego dnia szukają Cię Twoi potencjalni klienci. Możesz zacząć od darmowej konsultacji ze mną, którą możesz zarezerwować TUTAJ.

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X