Ilu pacjentów tracisz nie promując gabinetu stomatologicznego w internecie?

Ze statystyk Google wynika, że 77% pacjentów, którzy korzystają z usług stomatologów, najpierw wyszukuje ich w wyszukiwarce internetowej Google. Oznacza to, że jeśli nie masz wysokiej pozycji w Google i nie korzystasz z reklam Google Adwords, to tracisz nawet 77% potencjalnych pacjentów na rzecz Twojej konkurencji, która jest obecna na pierwszej stronie. Ile to jest 77%?

Z poniższego ekranu wynika, że w Warszawie stomatologa szuka średnio 75 osób każdego dnia, a poniższy wykres obejmuje okres ostatnich 5 lat.

google trends stomatolog warszawa

 

Wykonując proste działanie matematyczne 75*0,77=57,5

Oznacza to, że jeśli prowadzisz gabinet stomatologiczny w Warszawie, a Twój marketing jest źle prowadzony, to tracisz nawet 57 potencjalnych pacjentów dziennie. To przecież ogromne marnotrawstwo. W ujęciu rocznym to blisko 16.000 potencjalnych pacjentów. Oczywiście wiem, że wszystkich nie obsłużysz, ale gdyby tak zagospodarować dla siebie jakąś część?

stomatolog marketing

Dla porównania sprawdziłem ilość wyszukiwań w mniejszym mieście, jakim jest Piła. Średnia ilość wyszukań wynosi 30 dziennie, więc powtarzając nasze działanie 30*0,77=23. Oznacza to, że nawet będąc stomatologiem w mniejszym mieście możesz tracić nawet 23 potencjalnych pacjentów dziennie! To blisko 7.000 pacjentów rocznie!

Jeśli chcesz sprawdzić ile osób szuka stomatologa w Twoim mieście to wejdź na stronę https://trends.google.pl/ i wpisz frazę „stomatolog [twoje miasto]” i naciśnij enter.

Właśnie dlatego uważam, że wydawanie pieniędzy na drukowanie ulotek jest stratą pieniędzy. Jeśli zajmiesz strategiczną pozycję w internecie, to będziesz czerpał wieloletnie korzyści z tej inwestycji, zbudujesz ekspercki wizerunek a Twój gabinet szybko stanie się znaną kliniką!

Jedyne co musisz zrobić, to zainwestować w reklamę w miejscu, w którym każdego dnia szukają Cię Twoi potencjalni klienci. Możesz zacząć od darmowej konsultacji ze mną, którą możesz zarezerwować TUTAJ.

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X