Jak pisać, aby klienci od Ciebie kupowali?

Jest na to wiele metod i każdy tak naprawdę ekspert od marketingu ma swoją metodę.
Bardzo często są to sposoby kopiowane ze Stanów, Wielkiej Brytanii i tak naprawdę te metody są średnio skuteczne.

My Polacy, jako naród, mamy nieco inną, odmienną mentalność i w inny sposób kupujemy.

Dzisiaj, w tym wideo, zdradzę Ci taką najbardziej skuteczną technikę pisania.
Taką łatwą technikę, którą możesz wdrożyć już teraz. Kiedy skończysz oglądać to wideo, to po prostu możesz usiąść i napisać post.

Zobaczysz, jak bardzo skuteczny on będzie.

Zacznijmy od początku, powiedz mi, czy słyszałeś kiedyś o tym, że przedsiębiorca to jest człowiek, który skupia się na rozwiązywaniu problemów swoich klientów?

Na przykład, kiedy ja robię kampanię marketingową dla mojego klienta, to rozwiązuję jemu problem braku klientów, jeżeli efektem moich działań są klienci w biznesie w tej firmie, dla której ja prowadzę kampanię, to problem jest rozwiązany.

Czyli ja rozwiązuję problem.

Jeżeli jakiś przedsiębiorca piecze pizzę i ją dowozi, to on rozwiązuje problem głodu u swojego klienta.

Można by tak wymieniać i wymieniać i wymieniać…

Jednak tutaj chodzi o konkrety, więc przejdźmy do konkretów.

Jak napisać taki post, aby sprzedawał?

Skoro już wiemy, że przedsiębiorca to jest osoba, która zarabia na rozwiązywaniu problemów swoich klientów, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, to jaki problem ma Twój klient.

Kiedy wiesz, jaki problem ma Twój klient, to możesz do niego napisać:

“hej, wiem, że masz taki problem”.

No i teraz drugą rzeczą, którą trzeba wiedzieć, to jakich rozwiązań oczekuje klient. Weźmy na przykład pizzę. Jeżeli klient jest głodny, potencjalny klient jest głodny, to może chcieć zjeść pizzę i może wybrać sobie różnego rodzaju pizzę. Ale może być to osoba, która chce się odżywiać zdrowiej. Jeżeli masz w swojej ofercie szybkie produkty i takie, na które trzeba dłużej poczekać, to jeżeli klientowi zależy na tym, żeby szybko otrzymać produkt, to możesz powiedzieć:

“hej, wiem, że jesteś głodny, możesz zjeść teraz szybko to, to, to i to”.

Na przykład odpowiedzią na takie problemy są zestawy lunchowe w restauracjach.

Podsumowując, piszemy do klienta: “wiem, że masz problem X, Y, Z, wiem, że chciałbyś go rozwiązać w taki, taki i taki sposób. Kliknij i zobacz, co mam dla Ciebie”.

To jest naprawdę bardzo prosta metoda, bardzo skuteczna metoda. Ja stosuję ją u siebie w reklamach i większość moich postów reklamowych jest napisana dokładnie w taki sposób.

Gdybyś szukał inspiracji, to po prostu przejrzyj mojego Facebook’a i zobacz, w jaki sposób ja piszę. Na pewno wyciągniesz z tego dużo dobrego dla siebie.

Mam do Ciebie jedną prośbę. Jak już napiszesz swój post, to podeślij go do mnie. Ja zerknę, czy jest napisany w poprawny sposób. Chętnie Ci pomogę i doradzę. Do zobaczenia!

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X