Jak pozyskać klienta?

jak pozyskac klienta

Jak pozyskać klienta?

Na ten temat słyszałeś i czytałeś już pewnie wiele porad. Wiele osób trąbi w internecie o tym, że można pozyskać klienta w internecie i że jestem to bardzo proste. Wiele w tych treściach motywacji, ale mało konkretów. Wiele mglistych pomysłów, które być może działają dla tego, który je wygłasza, ale wydają się być nieodpowiednie do tego, aby pozyskać klienta na Twoje usługi i zarazić go entuzjazmem do Twojego rozwiązania.

Pamiętam jak kiedyś, dokładnie 9 lat temu zaczynałem mój pierwszy projekt. Jeszcze jako student. Miałem wypromować szkolenie jednego z trenerów rozwoju osobistego, który zaczynał wtedy mocno podbijać Polskę. Kompletnie nie wiedziałem za co się zabrać. Szukałem porad. Było ich tak wiele jak wielu było ekspertów gotowych, żeby dawać mi rady. Dzisiaj jest jeszcze gorzej.

Pojawia się problem „komu zaufać”. No bo sam fakt, że czyjeś rady działają w jego biznesie nie sprawia, że zadziałają w Twoim prawda? Albo, że ta osoba mówi Ci wszystko tak jak naprawdę jest.

Dlatego ten wpis będzie nieco długi, ale konkretnie pokaże Ci jak pozyskać klienta. Bo to, że możesz mieć setki klientów i zarabiać miliony to już pewnie wiesz, prawda? Dlatego nie będę tego powtarzał, bo innym wciskanie kitu wychodzi lepiej niż mi. Od dziecka rodzice powtarzali mi, że nie wychodzi mi ściemnianie i żebym lepiej tego nie robił – a że kocham rodziców.. to wziąłem sobie ich radę do serca.

Żeby móc w łatwy sposób pozyskiwać klientów trzeba przejść przez pewien proces myślowy, który sam z siebie będzie podpowiadał co zrobić.

Jeśli chcesz, abym zajął się pozyskiwaniem klientów dla Ciebie, to zarezerwuj 30 minutową rozmowę, zobaczymy czy mamy pole do współpracy >> 

Gdzie warto być obecnym aby pozyskać klienta na usługi?

Jestem zwolennikiem prostych, działających metod i nie staram się wynaleźć koła na nowo – dlaczego? Bo koło zostało już wynalezione i działa świetnie. Tak samo jest z metodami pozyskiwania klientów. Żeby robić to skutecznie należy robić to dokładnie tam, gdzie oni szukają kogoś, komu mogą zlecić wykonanie jakiejś usługi. Zatem gdzie? Odpowiedź brzmi: Google, Facebook, Youtube, Strona lądowania oraz Brand24. Tak. To wszystko. Tylko jak? No właśnie o tym będę pisał poniżej.

Jak pozyskać klientów z Google?

Google daje kilka możliwości pozyskiwania klientów. Jedne są darmowe a inne wymagają inwestycji w postaci budżetu reklamowego. Te darmowe to wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej Google’a. Całkiem fajna sprawa, która nie wymaga inwestowania worka pieniędzy. W wielu branżach możesz sam uzyskać świetne rezultaty jeśli zdobędziesz potrzebną wiedzę.

1 jak pozyskać klienta z google

Klient wchodzi na stronę wyszukiwarki i wpisuje jakąś frazę, która w jego ocenie pozwoli mu odszukać firmy, która będzie mogła rozwiązać jego problem. Taka osoba będzie wpisywać naprawdę różne rzeczy, ale dla przykładu niech będzie to „warsztat samochody warszawa włochy” i otrzymuje odpowiedź od wyszukiwarki w postaci konkretnych warsztatów samochodowych w Warszawie w dzielnicy Włochy.  Na początku widzi np. mapkę Google’a z której może odrazu przejść do strony internetowej warsztatu lub kliknąć w przycisk „trasa” i odrazu pojechać do warsztatu, lub zapisać sobie jego adres na później.

jak pozyskać klienta z wyników wyszukiwania google

Następnie potencjalny klient widzi adresy stron internetowych warsztatów samochodowych z Warszawy Włochy. Oczywiście po drodze znajdzie tam również różnego rodzaju katalogi internetowe, które agregują firmy z danej branży.

3 jak pozyskać klienta z google za darmo

Czy warto płacić za obecność w takich katalogach? Z mojego doświadczenia nie warto. Zdecydowanie lepiej zainwestować w indywidualną obecność firmy w internecie, mówiąc prościej – lepiej stworzyć własną stronę i skupić się na jej promocji. Uważam tak dlatego, że wszystkie katalogi stron internetowych są pośrednikiem pomiędzy Twoim portfelem a kontem Google – z tym, że Google na tym nie zarabia. Dlatego systematycznie rozprawia się z tymi katalogami, bo w gruncie rzeczy Google jako wyszukiwarka to właśnie taki katalog firm. Więc po co ma wspierać innego katalogi? No właśnie.

Jak pewnie widzisz, a nawet myślę że wiesz doskonale że tak to się dzieje, Google nadaje pozycje  stronom internetowym. Ma rozbudowany algorytm, który nadaje ocenę stronom internetowym i na jego podstawie ocenia którą z tych stron zaproponować potencjalnemu klientowi jako pierwszą, drugą, trzecią…. Albo której nie zaprezentować w ogóle.

Jednym z kryteriów tej oceny jest to, czy Twoja strona zawiera słowa kluczowe. Co to są słowa kluczowe? To właśnie takie słowa, po których Google ocenia, czy na danej stronie jest to, czego użytkownik wyszukiwarki szuka. Np. W naszym zapytaniu użyliśmy „warsztat samochodowy warszawa włochy” więc to było słowo kluczowe. Pozwól, że zaprezentuję to dobitniej podkreślając te słowa na kolejnej grafice.

skąd google wie co oferujesz

Tak, wiem. Nie jestem najlepszym grafikiem na świecie, ale przynajmniej dobrze widać jak rozmieszczone są słowa kluczowe w takich opisach. Te słowa kluczowe są umieszczone w tytułach stron, w opisach stron oraz pewnie znaleźlibyśmy je w treści stron do których kierują wyniki wyszukiwania. No więc wiesz po krótce w jaki sposób pozyskiwać klientów w darmowy sposób w Google. Musisz mieć stronę internetową, która jest opisana słowami kluczowymi, czyli stronę, którą branżowo nazywa się „strona optymalna pod wyniki wyszukiwania”. Jeśli będziesz chciał nad tym popracować, to możesz śmiało się do mnie odezwać, to polecę Ci człowieka, który pracuje nad SEO (czyli optymalizacją pod wyniki wyszukiwania) mojej strony.

Chętnie pozyskamy klientów dla Ciebie i zajmiemy się prowadzeniem Twojego marketingu. Jeżeli chcesz o tym porozmawiać, to umów się na 30 minutową rozmowę, sprawdzimy co możemy razem zrobić >>

Jak znaleźć wartościowe słowa kluczowe, żeby tak pozycjonować stronę, żeby pomagała pozyskać klienta?

W wymiarze podstawowym to bardzo proste zadanie. Po prostu musisz na chwilę usiąść i pomyśleć co mogą wpisywać ludzie, którzy chcą znaleźć Twoją firmę w internecie. Wypisać te słowa a następnie sprawdzić. Możesz również skorzystać z narzędzi, które pomogą Ci wyszukać więcej takich słów. Mam dobrą wiadomość, bo większość z tych narzędzi jest darmowa. Na początek polecam Ci skorzystać z https://adwords.google.pl/KeywordPlanner , który jest nie tylko skuteczny, ale także intuicyjny i sam przeprowadzi Cię przez proces poszukiwania fraz. Aby skorzystać z tego narzędzia będziesz musiał założyć konto w Google Adwords, który przyda Ci się również w przypadku, gdy będziesz chciał skorzystać z płatnych opcji pozyskiwania klientów w Google.

5 jak znalezc slowa kluczowe do pozycjonowania strony

Jak widzisz na powyższym zrzucie z ekranu Google oferuje pełną pomoc w używaniu tego narzędzia, więc wiem, że zostawiam Cię w dobrych rękach i z czystym sumieniem możemy iść dalej aby omówić sobie jak pozyskać klienta za pomocą płatnych kampanii.

Jak pozyskać klienta za pomocą Google Adwords?

Omówiliśmy już sobie darmowe metody pozyskiwania klientów z Google. Następną możliwością są tzw. Płatne wyniki wyszukiwania, czyli reklama Google Adwords. To w dużym skrócie możliwość szybkiego pojawienia się w wynikach wyszukiwania w zamian za to, że będziesz płacił za każde wejście na swoją stronę. Wiem. To może brzmieć kusząco, ale żeby osiągać dobre wyniki trzeba poznać kilka mechanizmów, które kierują tą formą reklamy.

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że ta reklama jest rozliczana w modelu CPC, czyli w modelu, w którym płacisz za każde kliknięcie na Twoją stronę. Może ono kosztować od 1gr do nieskończoności. W zależności od efektywności Twojej kampanii reklamowej oraz atrakcyjności oferty będziesz potrzebował kilka a czasem kilkaset kliknięć w reklamę aby pozyskać klienta. No chyba, że jesteś Hydraulikiem a komuś właśnie zalewa mieszkanie, to pewnie osoba będąca w potrzebie skorzysta z pomocy pierwszego specjalisty, który odbierze telefon. Natomiast nie w każdej branży jest tak kolorowo. Dlatego musisz dobrze rozplanować swój budżet. Z pomocą przychodzi między innymi możliwość ustalenia miesięcznego i dziennego limitu wydatków oraz możliwość ręcznego ustalenia ile jesteś wstanie zapłacić za 1 kliknięcie. Ta cena będzie mocno wpływała na to na której pozycji i na której stronie będzie pojawiała się Twoja reklama.

jak pozyskac klienta za pomoca google adwords

Co jeszcze potrzebujesz aby móc w pełni wykorzystać potencjał obecności w Google żeby pozyskać jak największą ilość klientów gotowych Ci zapłacić? 

Przede wszystkim potrzebujesz strony internetowej, na której jasno opowiesz o tym, co oferujesz. To w jaki sposób to zrobisz jest kluczowe, ponieważ większość usług klienci kupują nie z powodu „widzimisię” tylko dlatego, że muszą. A ten przymus wynika z tego, że mają jakiś konkretny problem, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Ten problem ich uwiera, na początku jest jak mała drzazga a w pewnym momencie może odbierać im sen z powiek.

Im dobitniej pokażesz, że rozumiesz z jakim problemem ktoś się boryka, tym szybciej sprawisz, że odwiedzający Twoją stronę zostanie Twoim klientem. Większość marketingowych ekspertów swoją wiedzę czerpie z amerykańskich kursów, które nijak mają się do naszych realiów. Swoje posty na bloga pisze na podstawie postów z amerykańskich blogów i dlatego korzystając z ich wiedzy możesz czasem się czuć jakbyś żył w jakiejś alternatywnej rzeczywistości – robisz wszystko to co Ci doradzają, a pomimo starań z Twojej strony… efektów nie ma.

No widzisz. Problem jest w tym, że język angielski jest w wielu miejscach nieostry. Ja dowiedziałem się o istnieniu takiego zjawiska na studiach prawniczych. Nieostrość oznacza, że słowo lub całe zdanie można interpretować w różny sposób.

Jednym z takich nieostrych wyrażeń jest „dawaj ludziom wartość”. Ja się z tym stwierdzeniem zgadzam, ale co to znaczy dawać wartość? Mówić komuś że się jest zajebistym i że zrobi się XYZ za kwotę XYZ?
Ta wartość ma wymiar filozoficzny i psychologiczny zarazem. Opowiem Ci to na przykładzie.

Wyobraź sobie, że siedzisz wkurzony. Przez partnera lub partnerkę. Czujesz się wkurzony i zawiedziony. 

A teraz powiedz która opcja z poniższych zadziała na Ciebie w sposób kojący, a która rozzłości Cię jeszcze bardziej.

A: Wiem jak rozwiązać Twój problem. Musisz zrobić to i to. Wtedy będzie dobrze

B: Kurde stary, mega przerąbane. Sam tego kiedyś doświadczyłem. Moja stara/ mój stary też tak się zachowuje. Może strzelimy piwko i znajdziemy rozwiązanie?

Ja myślę, że w większości przypadków lepiej zadziała opcja B. Zgodzisz się ze mną? A jest tak dlatego, że dużo bardziej ufamy osobom, które przychodzą do nas z komunikatem „ też tam byłem”, zwłaszcza jeśli widzimy po nich, że dobrze rozwiązali ten problem. W sytuacji, w której mamy do rozwiązania jakiś problem nie szukamy mądrali który wyjawi nam prawdę objawiona lub gorzej – zanudzi nas swoimi mądrościami. Szukamy kogoś, kto potrafi zadać nam mądre pytania i na bazie swojej ekspertyzy potrafi wskazać nam dalszą drogę.

Podsumowując: na swojej stronie musisz pokazywać, że wiesz jaki problem rozwiązujesz i że rozumiesz z czym zmaga się Twój potencjalny klient.

Np. Jeśli dzwonisz do wspomnianego Hydraulika gdy zalewa Ci mieszkanie i mówisz mu o tym, a on odpowiada Ci „ Panie, u Kowalskiego też zalewa” to jedyne co sobie myślisz „ A co mnie kuu%^&*wa obchodzi Kowalski”. Wolisz usłyszeć „ jasne. rozumiem. Już jadę bo ta sprawa nie może czekać. To przecież zalewa Pana mieszkanie! Zaraz będę!”.  Chciałbym z całego serca móc podać tutaj jakąś uniwersalną metodę, ale nie znam innej niż ta: Zastanów się jaki problem rozwiązujesz, pokaż potencjalnemu klientowi że rozumiesz jego problem i że razem go rozwiążecie bo Ty już wiesz jak. To takie proste, a zarazem cholernie trudne. Ale wierzę w to, że przekazałem Ci główną myśl tego co należy zrobić i dlatego pójdziemy teraz dalej i opowiem Ci w jaki sposób możesz pozyskać klienta na Facebooku.

Jak pozyskać klienta przez Facebooka? 

W przypadku Facebooka jest podobnie jak w przypadku Google, ale masz znacznie więcej możliwości. O ile Google doskonale rozumie intencje użytkowników i ich lokalizację ( intencja to wiedza o tym, czego ktoś szuka – np. Wspomnianego już warsztatu samochodowego w warszawie włochy).

Facebook natomiast ma inne mocne strony, które tak doskonale uzupełniają Google, że nawet Google reklamuje się na Facebooku. Serio. Jak zobaczyłem pierwszy raz reklamę to niemal zgłupiałem. Pomyślałem że skończył się internet. A jednak.

Jak pozyskać klienta za darmo na Facebooku? 

Nie będę tego ukrywał, że opcja darmowego pozyskiwania klientów na Facebooku jest najlepszym rozwiązaniem na samym początku. Obecnie alborytmy Facebooka są tak skonstruowane, że bardzo mocno ucinają zasięgi organiczne (darmowe) i przez to ciężko zdobyć w ten sposób klienta. Ale nie mówię, że nie jest to wykonalne. Świetne efekty można odnieść korzystając z tzw. Konta prywatnego.

jak pozyskać klienta na facebooku za darmo
Jeśli zastanowimy się nad tym dlaczego ludzie od nas kupują, to niemal zawsze dojdziemy do wniosku, że musiały wystąpić min 3 przesłanki – musieli wiedzieć, że istniejemy i że tym się zajmujemy, musieli otrzymać jakiś powód, żeby chcieć z nami i na samym końcu… po prostu musieli zaufać. Więc jak zastanowisz się nad tym głębiej, to wśród znajomych na Facebooku znajdzie się kilka osób, które mogą być Twoimi klientami. Tylko czy oni o tym wiedzą, że mogą? Czy wiedzą co robisz? Czy wiedzą, że robisz to dobrze?

Jak to rozegrać, żeby pozyskać klientów? Po prostu zacznij pisać o tym co robisz! Pozwól ludziom wiedzieć, bo wtedy pieniądze (które i tak wydają u kogoś innego) z przyjemnością wydadzą u Ciebie! Serio!

Jak pozyskać klienta za pomocą płatnej reklamy Facebook Ads? 

Facebook zna zainteresowania i zachowania użytkowników. Dzięki temu pozwala precyzyjnie docierać do tych osób, które naprawdę są Twoimi potencjalnymi klientami. Np. Jeśli jesteś Jubilerem, który ma w ofercie obrączki to możesz zrobić świetną kampanię w oparciu o dane demograficzne ( w tym przypadku płeć) oraz zachowania użytkowników ( w tym przypadku zmianę statusu związku na „zaręczony”). Gdy stworzysz grupę mężczyzn, którzy zmienili status na „zaręczony” np w ciągu ostatnich 6 miesięcy to stworzysz bardzo ciekawą grupę potencjalnych klientów. Ja bym np. Przygotował post na bloga albo jakiś poradnik do pobrania za maila na temat tego jak wybrać obrączkę. Na stronie tego wpisu umieściłbym Pixel Facebooka i następnie docierał z ofertami do wszystkich zainteresowanych.

jak pozyskac klienta na facebooku za darmo

 

Jak pozyskać klientów na YouTube?

Kolejnym świetnym źródłem do pozyskiwania klientów może być YouTube. Oczywiście może też być świetnym sposobem na to, abyś stracił masę czasu – zwłaszcza jak zamiast pozyskiwać klientów zaczniesz tam oglądać dające rozrywkę filmiki.

jak pozyskac klientow dzieki YouTube

Natomiast jeśli poważnie zastanawiasz się jak pozyskać klienta, to dobrym rozwiązaniem będzie nagrywanie filmów, w których będziesz poruszał problemy z jakimi stykają się Twoi potencjalni klienci.

Zobacz, ja teraz piszę post o tym jak pozyskać klienta z internetu, a Ty go czytasz, bo chcesz dowiedzieć się jak to zrobić. W pewnym sensie Twoim problemem jest to, że nie masz tylu klientów ile chcesz mieć, dlatego czytasz. Ten tekst przecież nie jest czymś co czyta się do porannej kawy, bo chce się zająć czymś czas. Jest dla przedsiębiorców, którzy chcą od życia więcej. Nie jest też żadną tajemnicą, że część osób, która przeczyta ten post kiedyś zostanie moimi klientami. Możliwości współpracy i uczenia się ode mnie jest wiele : kursy online, konsultacje online, szkolenia i pakiety premium dla osób, które chcą szybkich i najlepszych efektów. Z pewnością część tego postu, a może całość nagram również w postaci praktycznego wideo, w którym opowiem o problemach, a rozwiązania pokażę np. Za zostawienie maila lub jakąś mikro płatność.

Tak samo możesz robić Ty. A żeby to zrobić wystarczy iść zgodnie z poniższą instrukcją

Nagrywasz film w którym mówisz o problemie.

Skąd masz znać problemy Twoich potencjalnych klientów? Zastanów się jakie zmiany w życie klientów wprowadza to, co od Ciebie kupują. Tak będzie najszybciej. Ja np. Pomagam przedsiębiorcom transformować ich biznes w maszynkę do zarabiania naprawdę godnych pieniędzy. Ważne jest żebyś opowiedział o tym co robisz w kontekście tego jakie problemy rozwiązujesz. Żebyś pokazał, że osoba z tym problemem nie musi się go wstydzić, gdy do Ciebie przychodzi.

Jak dodać film na Youtube?

Poprzez wejście na stronę www.youtube.com i klikając w taki zaznaczony na pomarańczowo element z poniższego zrzutu ekranu:

jak dodać film na youtube

Po kliknięciu w ten przycisk otworzy Ci się kolejne okno, w którym możesz wybrać plik z dysku, który chcesz wgrać na Youtubie. Następnie, w trakcie wgrywania filmu możesz go na spokojnie opisać. Przez ten opis rozumiem zarówno nadanie tytułu, opisu, jak i tagów, które pozwolą potencjalnym zainteresowanym odnaleźć Twój film. Co najważniejsze, dodawanie filmów na Youtubie jest całkowicie bezpłatne.

Na poniższym zrzucie ekranu prezentuję co gdzie jest, a pod tym zrzutem opiszę Ci na co warto zwrócić uwagę w trakcie tworzenia tych treści.

jak ustawic tytul i opis filmu na youtube

Jak przygotować tytuł filmu na Youtube?

Tytuł pełni 2 funkcje, ale jedna z nich jest kluczowa. To przyciąganie uwagi. Dlatego najlepiej formułować go w formie pytania, ponieważ umysł odbiorcy sam z siebie udzieli odpowiedzi na to pytanie. To bardzo ważne aby tak się stało, ponieważ ta odpowiedź i decyzja o oglądaniu zapadnie w najstarszej części mózgu – w części gadziej. Ona zadecyduje w prosty sposób POTRZEBNE / NIEPOTRZEBNE. Druga funkcja opisu to pozycjonowanie jego zawartości – jeśli umieścisz tam słowo kluczowe (w tym przypadku jak pozyskać klienta) to Google ułatwi potencjalnym klientom dotarcie do tego materiału, a tym samym dostarczy Ci darmowy zasięg.

Jak przygotować opis filmu na Youtube? 

Przygotowując opis warto abyś napisał w nim co konkretnie znajduje się w filmie. Pomoże to zarówno użytkownikowi jak i algorytmom Google.  W opisie możesz również umieścić odnośnik do swojej strony internetowej lub do strony typu landing page gdzie można dowiedzieć się więcej i zostawić kontakt.

Poniżej zamieszczam Ci przykład takiej mojej strony i link do filmu, w którym możesz zobaczyć całość procesu link: https://www.youtube.com/watch?v=MVC1v2DKH-I

jak budowac baze klientow za pomoca youtube

Aby utworzyć taki aktywny link do Twojej strony jak ten prezentowany powyżej musisz dodać film, a następnie przejść do jego edycji. To taki ołówek pod przyciskiem pauzy na powyższym filmie. Tam możesz dodać „ekran końcowy i adnotacje” co widać na poniższym zrzucie ekranu.

jak pozyskac ruch na stronne z youtube za darmo

Aby go dodać musisz nacisnąć „dodaj element” i wybrać konkretną opcję, w tym przypadku „link”.

Jak wykorzystać monitoring internetu do pozyskania klientów?

Wiele razy w życiu słyszałem, że jako naród cudze chwalimy, a własnego nie znamy. Jednym z takich produktów, które są z Polski i należy je chwalić jest narzędzie do monitorowania internetu o nazwie Brand24. Jest super skutecznym narzędziem, które przy minimum zaangażowania ze strony użytkownika zamienia internet w kopalnię klientów.

Brand24 polega na tym, że filtruje publicznie dostępne wzmianki ( Facebook, Mikroblogi, Instagram, Blogi, Fora, Newsy, Wideo oraz Inne). Publiczne wzmianki to takie, które są udostępnione publicznie. Czyli nie wchodzą w to wiadomości prywatne, emaile etc.

jak pozyskiwać klientów za pomocą monitoringu internetu w brand 24

Jedną z takich fraz, które ja monitoruję i wyszukuję w ten sposób masę zleceń dla moich klientów i znajomych jest fraza „kto poleci”. Pozwala mi ona wyszukać wszystkie miejsca w których ktoś napisał właśnie te słowa. Następnie, w zależności od tego czego szukam tworzę filtry, poprzez wpisanie w wyszukiwarkę konkretnego słowa. Np. Wpisując słowo „dentyste” otrzymałem 2 odpowiedzi, które widać na poniższym zrzucie ekranu.

jak pozyskiwać klientów za pomocą monitoringu internetu w brand 24 za darmo

W ten sposób znalazłem dwie osoby szukające dentysty. To mało, ale dlatego, że wykorzystanie tego narzędzia wymaga minimum zaangażowania. To minimum to wpisanie kilku możliwości. Ja w tej pierwszej nie użyłem polskich znaków, więc wpisuję ponownie frazę ale z polskimi znakami.

brand24 monitoring internetu klient za darmo

W ten sposób otrzymuję kolejne i kolejne wzmianki. Zupełnie za darmo. W ten sposób można znaleźć klientów na najbardziej niszowe usługi. Np. Można znaleźć rodziny zmarłych za granicą, którzy chcą przetransportować ciało zmarłego do polski. Zajmuje się tym kilka firm i właśnie dla jednej z nich takich zleceń szukam. To narzędzie jest najbardziej logiczną odpowiedzią na pytanie „Jak pozyskać klienta na niszowe usługi”. No właśnie tak. Zobaczcie sami. Zaledwie w ciągu 30 dni ten temat został poruszony aż 312 razy.

jak pozyskac klienta na usługi niszowe

Jak pozyskać klienta za pomocą e-mail?

Ostatnią możliwością, którą tutaj opiszę jest pozyskiwanie klientów za pomocą e-mail. Oczywiście, żeby ich za jego pomocą pozyskiwać, to trzeba mieć adresy kontaktowe do klientów. Najlepszym sposobem ich zbierania są tzw. Strony lądowania, na których w zamian za rozwiązanie jakiegoś problemu, lub darmową porcję wiedzy pozyskujemy adres e-mail do klienta. Np. Ja wykorzystuję do tego celu taki landing page ( czyli z angielskiego stronę lądowania) jak na poniższym zrzucie ekranu.

jak pozyskac klienta przez landing page

No ale wróćmy do tego jak Ty możesz pozyskać klienta. Tworzysz taką stronę lądowania i udostępniasz na niej rozwiązanie problemu lub wiedzę, która ten problem rozwiązuje. To nie muszą być bardzo skomplikowane materiały. Np. Jeśli jesteś mechanikiem to możesz np. Nagrać jak brzmi samochód ze stukającą panewką i udostępnić ten materiał klientom, którzy podejrzewają (ale nie mają pewności) że ich silnik wymaga gruntownego remontu. Do tego możesz tam napisać, lub opowiedzieć, że zwlekanie z naprawą będzie skutkowało całkowitą destrukcją silnika i kosztowną naprawą, a możliwe, że nawet wymianą silnika. W ten sposób pozyskasz kontakt do osoby, która może potrzebować Twojej pomocy i jeśli się z nią skontaktujesz, to być może wykona naprawę u Ciebie.

Tak jak widzisz. Pozyskiwanie klientów wymaga więcej kreatywności niż pieniędzy. Można zacząć z budżetem wynoszącym zero i dojść do naprawdę fajnych efektów i to w bardzo krótkim czasie. Zawsze polecam Ci najpierw testować darmowe metody i jak one zaczną generować Ci pieniądze to inwestowanie w płatne kampanie marketingowe.

Jeśli poważnie myślisz o pozyskiwaniu klientów do swojego biznesu, to zacznij od wdrożenia tego co Tobie opisałem. Jak czegoś nie będziesz wiedział, to śmiało pytaj. Jestem gotowy Ci pomóc!

Umów się na darmową 30 minutową rozmowę >>

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Comments

 • Avatar
  Anna
  30 lipca 2017

  Ciekawe kompendium wiedzy. Muszę przyznać, że o Brand24 słyszałam wiele dobrego, ale jeszcze nie miałam okazji wypróbować. Może czas najwyższy? Musze się tylko zastanowić jak szukać tam klientów dla konsultanta ślubnego.

  • Bartosz Mańkowski
   Bartosz Mańkowski
   31 lipca 2017

   To nie jest aż takie trudne jak może się wydawać. 🙂 zwłaszcza w połączeniu z reklamami na Facebooku.

 • Avatar
  Mateusz Czech
  31 lipca 2017

  Wielkie dzięki za świetny tekst! Tym bardziej dziękujemy jako Brand24, że uwzględniłeś metodę przy wykorzystaniu naszego narzędzia.

  @Anna w razie jakichkolwiek pytań jestem do Twojej dyspozycji na mateusz.czech@brand24.pl. Pomogę rozpocząć przygodę z monitoringiem i konfiguracją projektów 🙂

 • Avatar
  Piotrek
  31 lipca 2017

  Ciekawy wpis.

  Załóżmy, że ktoś szuka rozwiązań z zakresu zarządzania sobą w czasie. Mam 3 elementy lejka – darmowy pdf, webinar oraz płatny produkt. Który z nich zaoferowałbyś komuś, kto poszukuje (co wiesz przez brand 24) wskazówek do zarządzania sobą w czasie? Czy masz jakąś wiadomość, którą wysyłasz do takich osób? I jeszcze trzecie pytania – Kontaktujesz się przez priv czy komentarz?

  • Bartosz Mańkowski
   Bartosz Mańkowski
   1 sierpnia 2017

   Cześć Piotrek,

   Dzięki za miłe słowa! Ja osobiście bym po prostu doradził tej osobie w komentarzu. Możesz również polecić tej osobie jakiś wpis na swoim blogu i potem za jakiś czas zapytać, czy rozwiązała problem i dopiero wtedy polecić jej materiał do pobrania. Tak bezpośrednio może to zostać odebrane jako agresywne.

 • Avatar
  Marzena
  1 sierpnia 2017

  Bardzo fajnie i esencjonalnie podana wiedza! widać doświadczenie, profesjonalizm i konkretne podejście do tematu! zero przegadania:) Biorę się za robotę, w końcu muszę pozyskać dla siebie klientów też;) teraz nawet wiem jak!

  • Bartosz Mańkowski
   Bartosz Mańkowski
   1 sierpnia 2017

   Cześć Marzena,

   dziękuję Ci za miłe słowa! Daj znać jak będę mógł Cię jakoś wesprzeć na drodze pozyskiwania klientów 🙂 Polecam Ci też nowy post z bloga, bo jak poważnie myślisz o pozyskiwaniu klientów z internetu to jest on kolejnym logicznym krokiem 🙂

 • Avatar
  Finansowa
  21 sierpnia 2017

  Bardzo ciekawy wpis i przede wszystkim merytoryczny. Również uważam, że można dotrzeć do klienta wykorzystując wspomniane narzędzia. Z jakim skutkiem, no, to już zależy od wielu innych czynników. O jednym skutecznym narzędziu jednak zapomniałeś… O blogu 🙂 Twój blog jest zresztą tego świetnym przykładem! Pozdrawiam!

  • Bartosz Mańkowski
   Bartosz Mańkowski
   21 sierpnia 2017

   Bardzo Ci dziękuję za ten wartościowy komentarz 🙂 Rzeczywiście warto byłoby wspomnieć o blogu 🙂

 • Avatar
  Michał
  11 września 2017

  Ciekawe. Wchodzę w ten temat – a nawet chyba dopiero raczkuje….
  Muszę to wszystko sprawdzić.
  W każdym bądź razie -widzimy się 22.09.2017 w Bydgoszczy. Nie odpuszczę !!

 • Avatar
  Tomasz
  30 września 2017

  Jak zwykle mega wartościowa treść, tylko ja ciągle gonię własny ogon i gubię się w tym, od czego zacząć? Działam w branży (Network Marketing) przez wielu ludzi znienawidzonej do szpiku kości i albo wynika to z tzw. “spalonego rynku”, albo z braku umiejętności właściwego podejścia do zagadnienia, by ominąć to, co zostało “spalone” i na tym budować tak, by pojawiły się pierwsze roślinki zwycięstwa przyrody nad pogorzeliskiem. Produktem są fenomenalne dermokosmetyki fitoregulacyjne zbudowane wyłącznie na bazie wyciągów roślinnych i nie zawierających żadnych składników, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić naszej skórze. Do tych dobrodziejstw zaliczyć należy również ceny i plan marketingowy, dający partnerom firmy ogromne możliwości osiągania wysokich dochodów, przy śmiesznych wręcz miesięcznych wymaganiach kwalifikacyjnych. Jak Ty Bartku, podszedłbyś do takiego zagadnienia?

  • Bartosz Mańkowski
   Bartosz Mańkowski
   16 października 2017

   Dzięki Tomasz za te słowa 🙂 Pierwsze co bym zrobił to zapomniał, że to “(Network Marketing) przez wielu ludzi znienawidzonej do szpiku kości i albo wynika to z tzw. “spalonego rynku” ” i dobrze komunikował to co robisz. Ja np. nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Dużo trudnych słów.. a to ludzi odstrasza. Musisz znaleźć sposób na czytelne komunikowanie tego co robisz. Pokazywać swoje postępy i błędy. Network zawsze kłamie jak to nie zarabia i jak to ma dużo wolnego czasu. Pokaż network jako normalną pracę.

 • Avatar
  Kamila Stankiewicz
  14 października 2017

  Trafiłam z reklamy na fb, a klikam w nie niezwykle rzadko (reklam szczerze nie znoszę). I nie żałuję. Artykuł dał mi dużo do myślenia – dziękuję. W pierwszej kolejności przyjrzę sie Brand24…

 • Avatar
  Mikolaj
  17 października 2017

  @Kamila – dzięki za zainteresowanie naszym narzędziem, polecamy się

  @Bartosz – dogadamy się! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak pozyskac klienta

jak pozyskac klienta

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X