Jak znaleźć klientów na facebooku?

jak znalezc klientow na facebooku

Jednym z najczęściej wymienianych zastrzeżeń odnośnie promocji firmy na Facebooku jest to, że przedsiębiorcy nie uzyskują zadowalających zwrotów z kampanii marketingowych. Mi również nie każda kampania od razu wychodzi, ale dzięki temu mam szansę się rozwijać i docierać do nowych sposobów pozyskiwania klientów.

Znajomi na Facebooku

bartosz mankowski facebook
Wśród naszych znajomych z pewnością znajdziemy również potencjalnych klientów. Aktualnie przebywam we Włoszech i obserwuję działanie tutejszych biznesów. Klienci potrafią latami kupować od tych samych osób, nawet jeśli mają usługi i produkty droższe od konkurencji – dlaczego? Bo kupują od osób, które lubią i którym ufają. Ty wśród swoich znajomych również masz takie osoby. Ja to już sprawdziłem i gdy wprowadziłem na rynek mój nowy kurs dla profesjonalistów to zacząłem kampanię od grona moich znajomych na Facebooku i pozyskałem tak ponad 30 klientów bez wydania złotówki.

Profile tematyczne

fundacja rak and roll

 

Każda branża ma swoje pisma, magazyny oraz inicjatywy, które zrzeszają osoby o określonych zainteresowaniach i potrzebach. Niemal każde branżowe pismo i każda inicjatywa jest obecna na Facebooku, przez co bardzo łatwo dotrzeć do tych osób. Ba. Taka inicjatywa może być zainteresowana wsparciem nas w dotarciu w zamian za… przysługę.

Grupy tematyczne

grupa tematyczna na facebooku

 

Pamiętasz jak kiedyś przesiadywało się godzinami na forach internetowych? Do dzisiaj można jeszcze na nie trafić i znaleźć tam masę wartościowej wiedzy. Jednak nie da się ukryć – fora umierają śmiercią naturalną od czasu, kiedy Facebook wprowadził grupy. To właśnie w grupach na Facebooku możesz odnaleźć osoby, które mogą potrzebować Twoich usług czy produktów. Co ciekawe, te osoby same o tym piszą mówiąc “mam problem z tym i tym, kto pomoże?” i Ty właśnie możesz być tą osobą.

Targetowane reklamy na Facebooku

Zrzut ekranu 2017-07-04 o 16.08.41

 

Gdy już istniejesz przez chwilę na rynku i wiesz kim są Twoi klienci, to możesz się wspierać płatnymi reklamami, które pozwalają Ci określić do kogo chcesz dotrzeć ze swoją ofertą. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje – są to płatne działania, ale prowadzone w mądry sposób są niesamowicie opłacalne.

Monitoring wzmianek na Facebooku

monitoring internetu brand 24

Możesz również wspomagać swoje działania korzystając z narzędzi, które pozwalają monitorować to, co piszą ludzie na Facebooku. Np. Możesz ustawić monitoring frazy “fryzjer warszawa” albo “dentysta warszawa” albo “trener personalny warszawa” i każdego dnia być informowanym o tym, że ktoś szuka właśnie Twojej pomocy. Jednym z takich narzędzi jest polski Brand24.

Tworzenie grup klientów “podobnych do”

facebook look a like grape podobnych klientów

W pozyskiwaniu klientów na Facebooku pomagają również zaawansowane algorytmy, które pozwalają docierać do klientów. Jeśli działasz w biznesie od jakiegoś czasu i posiadasz bazę e-mail klientów, którzy już coś od Ciebie kupili, to możesz za pomocą algorytmu wyszukać osoby, które są takie same jak Twoi klienci. Dzięki temu wydatki na reklamę będą niesamowicie opłacalne.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że teraz widzisz, że klientów na Facebooku można znaleźć i że istnieje na to wiele sposobów. Nie poddawaj się gdy nie masz efektów pierwszego dnia, bo gdyby to wszystko było takie łatwe, to wszystkich klientów obsługiwałaby już jakaś firma. A dzięki temu, że trzeba zdobyć trochę wiedzy i pomyśleć… masz szansę zbudować swoją strategiczną pozycję i wyprzedzić swoich konkurentów o kilka lat. Gdybyś chciał to zrobić, to większość tych sposobów rozwijam w –>>TYM KURSIE DLA PROFESJONALISTÓW <<—  Za to, że doczytałeś do końca łap ode mnie prezent w postaci 50% kodu rabatowego: “czytamdokonca” 🙂

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Comments

 • Avatar
  Sylwia
  4 lipca 2017

  nie poddaje sie

 • Avatar
  Mikołaj Winkiel
  6 lipca 2017

  Dzięki za polecenie Brand24! 🙂 Generowanie leadów z monitoringu jest jedną z najfajniejszych możliwości narzędzi do monitoringu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X