750% wzrost sprzedaży w 60 dni

zwiekszyc sprzedaz w sklepie internetowym

Co określa wartość specjalisty? Cena, efekty? Zadowoleni klienci? No i… to odwieczne pytanie. Jak skutecznie zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Sam niejednokrotnie szukałem na to pytanie odpowiedzi, aż pewnego dnia zacząłem słuchać rekomendacji, które nagrali dla mnie klienci. To było chwilę przed moimi 30 urodzinami.

Dwa słowa powtarzały się namiętnie – EFEKTY i CZOŁG.

No właśnie. Efekty.

O nich chciałbym dzisiaj opowiedzieć, bo kończymy kolejny miesiąc w naszej agencji, której nazwę znają tylko klienci…

To nasz zamknięty krąg – taki Fight Club.

Wiedzą tylko Ci, którzy są w środku. A wejść do środka można tylko tędy >>

W środku dzieje się dużo...

Gdy piszę to wiercą, skuwają tynki… niebawem będą wyburzać ścianę. Musimy mieć większe biuro, bo efekty nie powstają w ścisku, a w wyniku myślenia… 

Pokaże Ci teraz zrzut ekranu z Google Analytics klienta, którego wzięliśmy pod swoje skrzydła od sierpnia 2019. Kończymy właśnie drugi miesiąc współpracy, a… to zawsze dobra okazja do tego, aby podsumować co się wydarzyło.

Zatem czas na screen, a pod nim opowiem co tam widać.

Przyznam, że na dzisiaj nie wiem, czy mamy jeszcze miejsca na współprace od października, bo i tak mieliśmy sporo klientów do przesunięcia, ale… na końcu maila będzie przycisk do umówienia się na darmową rozmowę. Zanim się umówisz, to zobacz, czy to jest coś, co Ciebie interesuje.

W sumie to od rozmowy wszystko zależy. Najmniej zależy mi na tym, aby mieć za dużo klientów, bo… sam lubię czuć się ważny, dla firm, z którymi pracuję więc nie robimy masówki. Oczywiście… klientami, którzy nie potrzebują tak wiele uwagi też chętnie się zajmiemy! 🙂


Zatem, co widać na tym zrzucie.

A może…

co warto zobaczyć, gdy się w niego wczyta.

Zaczynając od podstaw.

Ten zrzut pokazuje okres porównawczy między wrześniem 2019 a lipcem 2019. Czyli pomiędzy drugim miesiącem pracy z klientem, a ostatnim miesiącem, gdy klient działał na własną rękę… 

Kolorem zielonym oznaczone są wskaźniki, które wzrosły, a czerwonym wskaźniki, które spadły.

Sesje – wzrost o 280 % jak widzisz, to wcale nie taki duży wzrost, bo zaledwie 2,8x więcej ruchu, niż wcześniej dostarczał na stronę klient. Dlaczego zatem piszę o tej danej, skoro nie uważam jej za jakiś sukces? Za moment Ci wyjaśnię. 

Nowe sesje – zobacz, było mniej nowych sesji, niż w porównywanym okresie, a jednak z uśmiechem na twarzy patrzę na ten wynik. Dlaczego?

Nowi użytkownicy – 279 % więcej nowych użytkowników, co przekłada się na 11 293 nowe osoby z grupy docelowej, którą skierowaliśmy na sklep. Właśnie tutaj zaczyna się dziać magia. Bo zobacz, sesji było 2,8x więcej i ruchu 2,8x więcej. 

Tak na logikę: ile więcej powinno być sprzedaży? No gdzieś tak… w okolicach 2-3 razy więcej prawda?

Współczynnik odrzuceń – ten wskaźnik spadł o 30% dla mnie to “jak byk” oznacza, że dobrze określiliśmy grupę docelową klientów.

Bo wchodzili na stronę… i na niej zostawali.

To właśnie ten magiczny efekt trafienia do odpowiedniej grupy… gdzie nagle… okazuje się, że są osoby, które tak samo wierzą w Twój produkt jak Ty, którym ten produkt jest potrzebny! 

A teraz przeskoczmy parę wskaźników i zatrzymajmy się na Transakcjach. 

Transakcje – wzrost ilości transakcji o 533 %!

Czyli zobacz. Wzięliśmy dobrą grupę, 2,8x razy więcej ludzi, a to dało 5,3x więcej sprzedaży! Ale to nie wszystko… 

Przychody – to przecież o nie finalnie nam chodzi, a zwłaszcza na etapie, gdy rozwijamy biznes, bo jest czym obracać, co inwestować.

Ten klient jest o tyle magiczny, że powiedział “wiem, że zakładając biznes muszę zainwestować, rób jak swoje Bartosz, mogę dołożyć 5000 zł miesięcznie przez 6mc”. Jednak… czy musiał aż tyle dokładać? Chyba odpowiedź znajdziesz w tej liczbie.

Przychody wzrosły o 749,5%! W zaledwie 60 dni! 

I teraz pomyśl… bo możliwe, że widzisz nie pierwszego takiego screena ode mnie.

Ten klient zresztą też z takiego materiału do mnie trafił… i żartował, że chciałby być kiedyś w jednym z moich “case study” – spełniam Twoją wolę ! 🙂

Czy… fajnie byłoby, gdybym to wynikami Twojego biznesu mógł się tutaj chwalić? \

Jakbyś się wtedy czuł… mając więcej pieniędzy, czując, że Twój biznes zmierza w jasno określonym kierunku… i że za symboliczną opłatę czuwa nad nim zgrany zespół specjalistów, którzy po prostu dowożą wyniki ?

Umów się z nami na rozmowę. Przecież za miesiąc czy dwa…. też będziesz mieć swój biznes, a ja wtedy też będę miał zadowolonych klientów.

Może byłoby fair, abyś to był Ty?

Kliknij tutaj i umów się na rozmowę >>

a ja… ze swojej strony. Chciałbym Ci podziękować za to, że jesteś.

Bo wiesz?

Dzięki temu co robimy powstają nowe miejsca pracy… 🙂 

Dziękuję Ci za to 🙂


Bartosz, czy jak wolisz… Czołg 🙂

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X