Na jakie słowa kluczowe pozycjonować i reklamować w Google stronę stomatologa?

W poprzednim poście na temat marketingu dla stomatologów pisałem o tym, jak zbudować stronę internetową dla stomatologa. Ten post będzie jego logiczną kontynuacją, więc jeśli jeszcze nie czytałeś poprzedniego, to warto abyś od niego zaczął.

Post: Jak zbudować stronę internetową dla stomatologa.

Ten post, który teraz czytasz, jest w pełni poświęcony słowom kluczowym, na które warto pozycjonować stronę oraz kierować reklamę typu Google Adwords. Jeśli nie chcesz się tym sam zajmować, to zapraszam Cię do kontaktu ze mną. Ja wolałbym przyjść do Ciebie na wizytę, niż próbować leczyć zęby na własną rękę. Jeśli chcesz samemu spróbować, to warto zacząć od słów, które poniżej przygotowałem.

Jak dobrać słowa kluczowe do promocji gabinetu stomatologicznego?

Większość fraz używanych w kampaniach Google Adwords składa się z 2 a nawet 3 słów. Zastosowanie bardziej precyzyjnych słów kluczowych pozwala lepiej doprecyzować wyniki wyszukiwania. Samo słowo „dentysta” mówi o wiele mniej niż „dentysta warszawa”, a dodanie jeszcze jednego zawężenia, jakim jest nazwa dzielnicy np. „dentysta warszawa śródmieście” pozwoli wyświetlić tę reklamę właściwej osobie, która szuka dentysty w Warszawie Śródmieściu. Większość osób intuicyjnie wpisuje precyzyjne zapytania, aby uzyskać oczekiwane wyniki wyszukiwania. To właśnie jeden z powodów, dla którego warto abyś używał takich słów, jakie wpisują potencjalni pacjenci. Drugi powód jest czysto finansowy – nie potrzebujesz płacić za reklamę w całej Polsce, skoro wiesz, że Twój biznes jest lokalny i że pacjenci są w stanie przejechać określoną odległość – raczej mało prawdopodobne jest, że pacjenci z Gdańska przyjadą z bolącym zębem do stomatologa do Katowic, bo jest to zbyt duża odległość. Wiem też, że mogą przyjechać na wiele innych zabiegów, ale to zależy od Twojej specjalizacji i rozpoznawalności.

Na początku tekstu wspomniałem, że przygotowałem dla Ciebie listę słów, na które warto abyś reklamował swoją praktykę stomatologiczną. Możesz również sprawdzić, który z Twoich konkurentów już się reklamuje na te słowa lub pozycjonuje stronę i ocenić, czy jego biznes się dobrze rozwija. Jeśli konkurencja jest mała, to możesz spróbować działań na własną rękę, jednak gdy konkurencja stanowi już kilka, a nawet kilkanaście gabinetów, to warto abyś skontaktował się ze mną, bo konkurowanie z nimi wymagać będzie szerokiej wiedzy, lub niepotrzebnego przepłacania za reklamę. Przynajmniej kilka z tych gabinetów korzysta już z usług profesjonalistów.

Warto abyś samodzielnie sprawdził takie frazy jak:

 • dentysta miasto dzielnica (dla większych miast)
 • dentysta miasto ulica (dla większych miast)
 • dentysta miasto ( dla mniejszych miast)
 • najlepszy dentysta miasto
 • stomatolog miasto dzielnica (dla większych miast)
 • stomatolog miasto ulica (dla większych miast)
 • stomatolog miasto
 • najlepszy stomatolog miasto
 • implanty dentysta miasto
 • implanty dentysta cena miasto
 • dentysta rodzinny miasto
 • dentysta dla dzieci miasto
 • stomatolog rodzinny miasto
 • stomatolog dla dzieci miasto
 • wybielanie zębów miasto dzielnica (dla większych miast)
 • wybielanie zębów miasto

Mam nadzieję, że ten post pomoże Ci ruszyć z reklamą Twojego i biznesu i że szybko zauważysz efekty z tych działań. Uważam, że ten rok jest bardzo odpowiedni do tego, abyś zajął strategiczną pozycję w wyszukiwarce i przestał tracić pacjentów na rzecz konkurencji. Gdybyś chciał, abym pomógł Ci ruszyć, lub żebym pomógł Ci w skonfigurowaniu kampanii to odezwij się do mnie TUTAJ.

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X