Strona internetowa dla stomatologa – jaka zbudować?

strona internetowa dla stomatologa dentysty

Jeśli jesteś stomatologiem, pozyskiwanie nowych pacjentów powinno być głównym celem Twojej strony internetowej. Taka strona nie powinna być zatem wyłącznie informacyjna, bo tak zazwyczaj wyglądają strony gabinetów stomatologicznych. Najczęściej można na nich znaleźć adres, ofertę i kontakt.

Funkcja strony internetowej dla Stomatologa.

Oczywiście te informacje są bardzo ważne, ale czy to wszystko? Czy strona internetowa dla stomatologa powinna ograniczać się jedynie do funkcji informacyjnej? Strona powinna pokazywać Ciebie i Twój gabinet stomatologiczny jako właściwe miejsce do odbycia leczenia. Strona powinna sprzedawać, czyli zamieniać odwiedzających w Twoich pacjentów.

Pozyskiwanie pacjentów dla stomatologów.

Wiele osób w tym miejscu pomyśli “ Ale na mojej stronie jest adres i numer telefonu, więc to wystarczy, bo co jakiś czas ludzie dzwonią”. Ale gdyby zastanowić się nad tym, czy może dzwonić więcej osób? Czy więcej z tych osób może przychodzić na umówione wizyty? Oczywiście, że może. Warto również zapytać co z pacjentami, którzy odwiedzają stronę po godzinach pracy Twojego gabinetu?

Jeśli większość Twoich pacjentów przychodzi z polecenia i płatnych reklam, to znaczy, że Twoja strona internetowa i marketing w internecie wymagają poważnego przeglądu. Dokładnie tak samo jak zęby Twoich pacjentów. Co jakiś czas trzeba się im przyjrzeć fachowym okiem, nawet jeśli wydaje się, że wszystko jest dobrze, bo nic nie boli.

Utrzymaj czytelną estetykę.

To jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas tworzenia stron dla stomatologów. Są one, kolokwialnie mówiąc, przekombinowane. Strona powinna być przejrzysta i dawać możliwość szybkiego kontaktu, lub umówienia wizyty bezpośrednio na stronie. Czy Twoja strona daje taką możliwość?

Zbieraj dane pacjentów.

Branża stomatologiczna zbyt często i zbyt dużo korzysta z zewnętrznych systemów do umawiania wizyt. Oprócz tego, że abonament takiego systemu kosztuje, to jeszcze tracisz wiele cennych danych, które znacząco mogą zwiększyć Twoje przychody. Jeśli masz dobrze przygotowaną stronę, to możesz reklamować ją w internecie i płacić tylko za umówione wizyty. Na takiej stronie można umieścić odpowiednie skrypty, które nauczą się tego, kim są Twoi klienci i będą jeszcze trafniej i taniej kierowały Twoje reklamy.

Zamień się na chwilę w swojego potencjalnego pacjenta.
Wejdź do internetu i zobacz, czy łatwo Cię odnaleźć i czy Twoja strona pozwala w krótkim czasie uzyskać potrzebne informacje. Sprawdź czy użyty krój pisma jest czytelny na Twoim komputerze, na telefonie i na tablecie. Zapytaj swoich klientów o to, jak do Ciebie trafili i sprawdź w ten sposób czy Twój marketing działa. Gdy klienci będą mówili, że z internetu, to poproś ich o podanie adresu Twojej strony.

Czy dajesz pacjentom powód do odwiedzenia Twojej strony?

Wiem, to pytanie jest mało komfortowe. Ale odpowiedz sobie na nie szczerze. Po co Twoi pacjenci mają wchodzić na Twoją stronę? Jest tak dużo stron gabinetów dentystycznych, dlaczego mieliby wybrać akurat Twoją stronę? Dlaczego mieliby przyjść do Ciebie?

Najlepszym sposobem na to, aby Twoi pacjenci zaglądali na Twoją stronę jest dawanie im dodatkowej wartości z bycia Twoim pacjentem. Możesz np. założyć bloga, na którym będziesz publikować darmowe porady, polecać środki higieny i opisywać sposoby rozpoznania konkretnej dolegliwości. Publikowanie takich treści pomoże Ci również budować pozycję w wyszukiwarce i w krótkim czasie uzyskać wizerunek eksperta, który dba o swoich pacjentów. Na Twoim blogu możesz opisać różne powody bólu zębów oraz potencjalne konsekwencje ich ignorowania, co skłoni osoby, które poważnie myślą o swoim zdrowiu do kontaktu z Tobą.

Profesjonalnie przygotowana strona internetowa oraz odpowiednio zaplanowana treść i jej struktura w bardzo szybkim czasie mogą doprowadzić do tego, że pojawisz się na 1 stronie wyszukiwarki. Gdy tam się pojawisz, to automatycznie zaczniesz pozyskiwać więcej pacjentów oraz przejmować pacjentów swojej konkurencji.

Jak sprawić, aby strona zamieniała odwiedzających w pacjentów?

Na początku trzeba zbudować profesjonalną stronę. Nie stronę tworzoną przez grafika czy informatyka z osiedla. Naprawdę profesjonalną i przemyślaną stronę pod kątem wizualnym, sprzedażowym, funkcjonalnym oraz pod kątem jej zdolności do osiągania wysokich pozycji w Google. Gdy już przygotujemy taką stronę zaczną ją odwiedzać nowi odwiedzający. Możemy ich “konwertować” czyli zamieniać w pacjentów za pomocą sprytnie napisanych treści, odpowiednio rozmieszczonych CALL TO ACTION (wezwań do działania). Wiem, że nie chcesz wyjść na sprzedawcę, który naciska na pacjentów. Przygotujemy całość w taki sposób, aby pacjent świadomie podejmował decyzje w momencie, gdy będzie na to gotowy. Zanim zostanie Twoim pacjentem możemy poprosić go o zapisanie się do naszej bazy i dostarczyć mu zestaw przydatnych informacji, z których może na co dzień korzystać. Pewnego dnia zostanie Twoim pacjentem. Zdecydowanie prędzej niż później.

Co powinieneś teraz zrobić?

Przede wszystkim chciałbym abyś przyjrzał się swojej obecnej stronie i swoim działaniom w internecie. Jeśli chcesz zwiększyć ilość pacjentów i zbudować swój profesjonalny, ekspercki wizerunek, to zapraszam Cię do skorzystania z darmowej konsultacji ze mną. Możesz zarezerwować ją TUTAJ. Zobaczymy, co możemy wspólnie osiągnąć i co należy zrobić, abyś mógł zwiększyć swoje przychody na długi czas.

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X