Zarabianie na blogu – jak rozliczyć przychody z reklam?

zarabianie na blogu

Prowadzenie bloga od zawsze kojarzy się z pisaniem o swoich emocjach i doświadczeniach. Te drugie pozwalają na uczynienie bloga własną pracą. Bardzo dochodową pracą. Dla wielu moich znajomych prowadzenie bloga jest jedynym źródłem utrzymania. Zarabiają na wpisach sponsorowanych, oraz szeroko rozumianej reklamie. Uzyskując w ten sposób przychód, w teorii, powinni posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą, co nie zawsze jest opłacalne na samym początku.

Czy siła blogerów została zrozumiana?

Szczęśliwie organy podatkowe zrozumiały specyfikę pracy blogera, oraz osób zarabiających na reklamie w internecie (również na portalach internetowych). Ministerstwo Finansów wydało w tym celu interpretację ogólną, która uczyniła nas, ludzi żyjących z reklamy, specjalną grupą podatników. W roku 2015 zapłacimy jedynie 8,5% zryczałtowanego podatku od zewidencjowanego przychodu, podobnie jak osoby żyjące z wynajmu nieruchomości. Ciekawi mnie jednak fakt, czy aby móc skorzystać z nowych zasad będzie trzeba zamknąć dotychczas prowadzoną działalność gospodarczą, czy będzie można dokonać gładkiego przejścia na nowe warunki bez dokonywania drastycznych zmian.

Co trzeba zrobić aby skorzystać z podatkowej promocji?

Wystarczy zgłosić swoją działalność do 20 stycznia 2015 w odpowiednim dla nas organie podatkowym, lub dokonać zgłoszenia nie później niż 20 dni po wpływie pierwszej kwoty za reklamę.

Dzięki faktowi, że jest to interpretacja ogólna Ministerstwa Finansów wszystkie Urzędy Skarbowe będą musiały się do niej zastosować. Jest to sytuacja bardzo komfortowa, ponieważ pozwoli uniknąć wielu nieporozumień z właściwymi dla naszego adresu prowadzenia działalności urzędami.

Bardzo mnie cieszy taki obrót spraw, ponieważ powracam po ponad 6 miesięcznej przerwie od blogowania i zaczynam życie w nowych realiach.

Bartosz Mańkowski
administrator
Tworzę strategie marketingu w internecie i pomagam je wdrażać. Waliduję biznesy i pozyskuję klientów. Wykorzystuję treści, które generują efekty, media społecznościowe oraz technologię, która pomaga mi wyświetlać komunikaty właściwym osobom. Jeśli coś da się zautomatyzować to automatyzuję. Pochodzę z Wielkopolski więc potrafię dysponować budżetem. Jeśli chcesz pozyskać więcej klientów, lub zbudować firmę, to chętnie Ci pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X